HP 65W 19.5V 3.33A 4.5 3.0MM AC Adapter Charger
Original New for HP 15-R201NT-L0E64EA
(129 customer reviews)
SKU: HP-65W-19.5V-3.33A-4.5-3.0MM Category: Tag:
Frequently Bought Together
HP-65W-19.5V-3.33A-4.5-3.0MM+Laptop Stand, 7-Angles Adjustable,Aluminum-Sliver, Compatible with all Tablets/Laptops from 10”-17.3”, Supports up to 40 lbs , Easy to carry
Description
Product Overview
This HP 65W AC adapter delivers reliable power to your compatible HP laptop. With specifications of 19.5V and 3.33A, it features a 4.5mm x 3.0mm barrel connector for a secure fit.
Technical Specifications
  • Power: 65W
  • Output: 19.5V 3.33A
  • Connector: 4.5mm x 3.0mm
  • Compatibility: HP laptops requiring 65W power