HP 45W 20V 2.25A USB C AC Adapter Charger
Original New For HP ProBook 440 G7 9KW88PA
SKU: HP-45W-20V-2.25A-USB-C Category: Tag:
Frequently Bought Together
HP-45W-20V-2.25A-USB-C+Laptop Stand, 7-Angles Adjustable,Aluminum-Sliver, Compatible with all Tablets/Laptops from 10”-17.3”, Supports up to 40 lbs , Easy to carry
Description
Product Overview
This HP 45W USB-C AC adapter delivers reliable power for your compatible HP laptop. With 20V/2.25A output and USB-C connectivity, it provides fast, efficient charging while maintaining equipment quality and safety standards.
Technical Specifications
  • Power Output: 45W
  • Voltage: 20V
  • Current: 2.25A