HP 150W 19.5V 7.7A 4.5 3.0MM AC Adapter Charger
Original New For HP Gaming Pavilion 15-dk0016nm 15-dk0205tx Adapt
(129 customer reviews)
SKU: HP-150W-19.5V-7.7A-4.5-3.0MM Category: Tag:
Frequently Bought Together
HP-150W-19.5V-7.7A-4.5-3.0MM+Laptop Stand, 7-Angles Adjustable,Aluminum-Sliver, Compatible with all Tablets/Laptops from 10”-17.3”, Supports up to 40 lbs , Easy to carry
Description
Product Overview
This HP 150W AC adapter delivers reliable power for your compatible HP laptop. With 19.5V output and 7.7A current, it ensures stable performance for demanding workstation and gaming laptops.
Technical Specifications
  • Power: 150W
  • Output: 19.5V 7.7A
  • Connector: 4.5mm x 3.0mm