HP 90W 19.5V 4.62A 4.5 3.0MM AC Adapter Charger
Original New For HP 15-bs061nf
(129 customer reviews)
SKU: HP-90W-19.5V-4.62A-4.5-3.0MM Category: Tag:
Frequently Bought Together
HP-90W-19.5V-4.62A-4.5-3.0MM+Laptop Stand, 7-Angles Adjustable,Aluminum-Sliver, Compatible with all Tablets/Laptops from 10”-17.3”, Supports up to 40 lbs , Easy to carry
Description
Product Overview
This is a HP 90W AC adapter, delivering stable power with 19.5V and 4.62A output. It features a 4.5mm x 3.0mm tip, ensuring a secure connection for compatible HP laptops.
Key Specifications
  • Power: 90W
  • Output: 19.5V, 4.62A
  • Connector Tip: 4.5mm x 3.0mm