HP 65W 18.5V 3.5A 7.4 5.0MM AC Adapter Charger
Original New For HP 2000-2d10NR 2000-2d11DX 2000-2d13CA
(129 customer reviews)
SKU: HP-65W-18.5V-3.5A-7.4-5.0MM Category: Tag:
Frequently Bought Together
HP-65W-18.5V-3.5A-7.4-5.0MM+Laptop Stand, 7-Angles Adjustable,Aluminum-Sliver, Compatible with all Tablets/Laptops from 10”-17.3”, Supports up to 40 lbs , Easy to carry
Description
Product Overview
This is a HP 65W AC adapter with 18.5V/3.5A output and 7.4/5.0mm connector tip. It’s a direct replacement for your HP laptop charger.
Specifications
  • Power: 65W
  • Output: 18.5V 3.5A
  • Connector: 7.4mm x 5.0mm