HP 65W 19.5V 3.33A 7.4 5.0MM AC Adapter Charger
Original New for HP PAVILION-G6-1B39WM
(129 customer reviews)
SKU: HP-65W-19.5V-3.33A-7.4-5.0MM Category: Tag:
Frequently Bought Together
HP-65W-19.5V-3.33A-7.4-5.0MM+Laptop Stand, 7-Angles Adjustable,Aluminum-Sliver, Compatible with all Tablets/Laptops from 10”-17.3”, Supports up to 40 lbs , Easy to carry
Description
Product Overview
This HP 65W AC adapter delivers reliable power for your compatible HP laptop. With precise specifications of 19.5V and 3.33A, it features a 7.4mm x 5.0mm connector tip.
Technical Specifications
  • Power: 65W
  • Output: 19.5V 3.33A
  • Connector: 7.4mm x 5.0mm